atiči, uviedol Muška v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy. Ako dodal, samosprávy sú "znechutené" prerušením podpory na výstavbu sociálnych bytov zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Pri čerpaní komerčných úverov, ktoré by sa mohli stať alternatívnym zdrojom financovania výstavby, ich obmedzuje exitujúca legislatíva. Podľa Mušku, mnohé obce majú pripravené areály na výstavbu, preto budú žiadať Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja (MVRR) SR, aby v rozpočte na rok 2004 zväčšilo objem peňazí smerujúcich do podpory výstavby nájomných bytov.
Štátny tajomník MVRR SR Ján Hurný považuje zníženie podpory pre bytovú výstavbu v povolebnom roku za opakujúce sa negatívum vyplývajúce zo zmeny vlád. Zdôraznil, že koncepcia štátnej bytovej politiky počíta s fungovaním ŠFRB, ktorý však svoju podporu zúži len na nízkopríjmové skupiny obyvateľstva.
Poslanec Smer-u Ľubomír Vážny považuje ŠFRB za nesystémový nástroj potrebný iba na prechodné obdobie. Jeho fungovanie by podľa neho malo byť obmedzené návratnosťou prostriedkov, s ktorou sa počíta v roku 2009. Vážny sa domnieva, že vládna koncepcia rozvoja bývania ignoruje strednú vrstvu a nárast cien po prvom januári 2004 spôsobí, že nebude toľko solventných rodín, ktoré by mohli novopostavené nájomné byty používať.