ent. Privatizačná komisia následne schválila skrátený zoznam záujemcov, na ktorý zaradila všetkých päť uchádzačov, ktorí v decembri predložili spresnené ponuky. Celý proces privatizácie elektrární by mal pokračovať vo februári 2004, kedy jednotliví záujemcovia uskutočnia v podniku hĺbkový audit. Predkladanie záväzných ponúk sa predpokladá v máji. Privatizovať sa bude na základe rozhodnutia koaličnej rady 66 % akcií SE.
Do tendra na privatizáciu SE sa po jeho znovuotvorení pôvodne prihlásilo desať spoločností, pričom medzi nimi figurovalo päť pôvodných záujemcov a päť nových firiem. Z novoprihlásených záujemcov privatizačná komisia neakceptovala prihlášky dvoch spoločností z dôvodu nesplnenia kľúčových kritérií na strategického investora. Z týchto ôsmich spoločností predložilo spresnenú ponuku na SE päť.
Podľa medializovaných informácií odstúpil z tendra na privatizáciu SE taliansky Enel a belgický Electrabel. Tretím mimo hry by mala byť buď rakúska spoločnosť Verbund, alebo britský International Power. V tendri by tak mali zotrvať český ČEZ a ruská spoločnosť RAO UES, ktoré sa zaujímajú o elektrárne ako celok, spoločnosťami, ktoré uprednostňujú kúpu konvenčných aktív by mali byť americký AES, nemecký E.ON a rakúsky Verbund alebo britský International Power.
Akciová spoločnosť SE vznikla zápisom do Obchodného registra 21. januára 2002. Pôvodné Slovenské elektrárne sa na základe uznesenia vlády rozdelili na tri subjekty - Slovenskú elektrizačnú prenosovú sústavu, a.s., Tepláreň Košice, a.s. a čisto výrobné Slovenské elektrárne, a.s.