ncernu Boeing ide predovšetkým o dobré vzťahy s českou vládou a Českými aerolíniami (ČSA) a finančná otázka investície v Aere je podľa neho druhoradá. "Strata Boeingu z investície dosahuje 1,5 mld. CZK. Nevyplácali sme dividendy, všetky zisky sme dávali na splatenie dlhov. Našu investíciu môžeme považovať za odpísanú," uviedol Ryan. "Tým, že by sme požadovali nejakú veľkú sumu peňazí, by sme situáciu zbrojovky iba zhoršili," dodal.
Česká vláda sa v stredu 11. februára rozhodla, že začne rokovania s Boeingom o jeho odchode z Aero Vodochody. Ministrom vadí, že Boeing nezaistil Aero nové objednávky a nepomohol s exportom lietadiel L-159. Boeing síce sprostredkoval montáž vrtuľníkov Sikorsky S-76, táto objednávka je však pre Aero Vodochody stratová. Navyše má Boeing v Aero manažérsku kontrolu. Svoje práva využil 10. februára a odvolal predsedu predstavenstva Antonína Jakubšeho. Na jeho miesto dosadil Jiřího Čapka.
Aero Vodochody vyrába cvičné a bojové lietadlá L-159, montuje vrtuľníky pre spoločnosť Sikorsky a vyvíja spolu s tchajwanskými partnermi dopravné lietadlo Ae-270. K hlavným akcionárom Aero Vodochody patrí s 35,29-percentným podielom spoločný podnik firiem Boeing a ČSA. Ďalších 35,66 % spoločnosti vlastní štátna firma Letka a 29 % Česká konsolidační agentura. V roku 2002 predstavovali tržby spoločnosti 6,9 mld. CZK, čistý zisk dosiahol 760 mil. CZK.
(1 CZK = 1,243 SKK)