Pavol Paška (Smer) na utorňajšom zasadnutí výboru NR SR pre zdravotníctvo správe vytkol, že nehovorí o sociálnom dopade pripravovanej reformy zdravotníctva na občanov. Karol Džupa (ĽS-HZDS) sa k jeho názoru pripojil. "Pri reforme treba brať do úvahy aj ekonomickú a sociálnu situáciu obyvateľov," komentoval Džupa.
Obhajoby ministra zdravotníctva Rudolfa Zajaca sa ujal Viliam Novotný (SDKÚ). Podľa neho bolo zadanie, ktoré parlament uložil vláde, nepresné. Odmietol aj opozičnú kritiku o sociálnej neúnosnosti. "Nemožno povedať, že by reforma bola sociálne neúnosná,“ povedal Novotný. Pripojila sa k nemu aj predsedníčka výboru Anna Záborská (KDH). Upozornila, že o poplatkoch bude sčasti rozhodovať aj parlament.
Minister R. Zajac sa k sociálnej únosnosti reformy zdravotníctva nevyjadril. Ako skonštatoval, k tejto problematike vystúpi v stredu pri prerokovávaní vládnej správy v pléne. Zajac tiež oznámil, že k šestici reformných zákonov pribudne ďalší, ktorý sa však bude prerokovávať a schvaľovať osobitne. Má to byť zákon o bioetike a reprodukčnej medicíne. Zajac upozornil, že legislatívne prostredie upravujúce tieto oblasti je nevyhovujúce. "Umelé oplodňovanie je postavené na vyhláške o inseminácii,“ poznamenal Zajac. Šesť reformných zákonov by sa malo v parlamente prerokovať na májovej schôdzi.