BRATISLAVA 23. marca (SITA) - Česká republika sa neuchádza o investíciu spoločnosti Whirlpool Corporation na svojom území. V rozhovore pre agentúru SITA tak hovorkyňa CzechInvestu Jana Víšková reagovala na medializované správy ohľadom vstupu ČR do boja o Whirlpool. "Pre nás táto investícia nie je zaujímavá, a preto sa nepripájame k Slovensku a k Poľsku v boji o získanie investícií firmy Whirlpool," dodala Víšková.
Whirlpool Europe, európska divízia svetového výrobcu domácich spotrebičov, sa rozhoduje medzi Poľskom a Slovenskom o umiestnení investície v objeme približne 150 mil. eur. Zvažovanou lokalitou na umiestnenie investície je na Slovensku Poprad, kde už Whirlpool má závod na výrobu automatických pračiek. V Poľsku je to zase Vroclav, kde Whirlpool kúpil poľského výrobcu Polar a investoval už 30 mil. eur do výroby chladničiek a umývačiek riadu.
Spoločnosť Whirlpool dosiahla v roku 2003 obrat vo výške 12,18 mld. USD, čo je v medziročnom porovnaní o 10,5 % viac. Výrobca automatických práčok Whirlpool Slovakia, s.r.o. dosiahol podľa neauditovaných výsledkov v minulom roku obrat vo výške 10,938 mld. Sk. V sledovanom období vyrobil viac ako 1,55 mil. kusov automatických pračiek v celkovom objeme 10,582 mld. Sk.