1. Gorila
V decembri 2011, štyri mesiace pred parlamentnými voľbami, zavesil anonym na internet Gorilu, údajný spis Slovenskej informačnej služby (SIS). Dokument zachytáva prepisy údajných rozhovorov partnera investičnej skupiny Penta Jaroslava Haščáka s verejnými funkcionármi o korupcii pri privatizácii za druhej vlády Mikuláša Dzurindu.
Medzi inými sa mal Haščák viackrát rozprávať aj s Annou Bubeníkovou, ktorá v rokoch 1998 až 2006 pracovala ako riaditeľka sekcie zakladateľských činností a výkonu práv akcionára FNM, čo bola najdôležitejšia sekcia privatizačného fondu. Internetová Gorila opisuje, ako skupina Penta korumpovala politických nominantov vo FNM a v štátnych firmách. Penta to odmieta.
Policajné vyšetrovanie ide zatiaľ do stratena. No faktom je, že byt na Vazovovej, kde sa mal Haščák stretávať s verejnými funkcionármi, SIS skutočne v rokoch 2005 a 2006 odpočúvala. Množstvo transakcií, ktoré internetová Gorila opisuje, naozaj prebehlo, no viaceré inak, ako uvádza dokument z internetu.
Bubeníková za vlády Ivety Radičovej ako nominantka SDKÚ bola predsedníčkou výkonného výboru FNM. Odvolaná bola 11. januára 2012 pre kauzu Gorila. Zverejnenie dokumentu viedlo k rozvratu pravicových politických strán vo voľbách v roku 2012 a po nich.

2. Privatizácia kúpeľov
Veľké kauzy FNM vznikli v 90. rokoch, za vlád Vladimíra Mečiara.
Napríklad v roku 1995 získala 51-percentný podiel v kúpeľoch Sliač a Kováčová spoločnosť Corvas, ktorej majiteľom bol Viliam Soboňa, v roku 1993 minister zdravotníctva v rokoch 2002 až 2006 poslanec za HZDS.