BRATISLAVA. Prešovský podnikateľ Miroslav Remeta môže v tomto roku stavať ďalšie dva diaľničné úseky.
Remeta podľa informácií denníka SME podal ponuku na výstavbu takmer osemkilometrového obchvatu Prešova a približne 14,5-kilometrového severného obchvatu Košíc. Ide o zákazky, ktorých predbežná hodnota je takmer 580 miliónov eur.
„Ponuky sme podali len na výstavbu úsekov diaľnic D1. Prioritou je východné Slovensko,“ povedal majiteľ Dúhy Miroslav Remeta.
Národná diaľničná otvárala obálky s ponukami s ponukami na výstavbu diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce a úseku D3 na Kysuciach Čadca Bukov – Svrčinovec minulý týždeň. Na výstavbu obchvatu Prešova otvorila obálky s ponukami ešte pred Vianocami.
Výstavba všetkých troch úsekov by sa mohla začať stavať ešte tento rok. Postupne by sa mali dokončovať v rokoch 2019 a 2020.
Nejde sám
Remetova firma Dúha nejde do tendrov sama. Do oboch súťaží sa prihlásila v združeniach.