Nebude nijaký zákaz nosenia bikín, pitia alkoholu, nijaké obmedzenia pre turistov. Tak ubezpečoval ruských dovolenkárov egyptský veľvyslanec v Rusku Alaa El Hadidi v interview pre denník Rossijskaja Gazeta. Argumentoval, že predsa aj Turecko je moslimskou krajinou a nijaké obmedzenia tam nie sú, tak prečo by mali byť v Egypte.
Egypt, ktorý má dvanásť percent príjmov HDP z cestovného ruchu, potrebuje aj ruských dovolenkárov, ale ani tí nemajú radi v letoviskách nepokoje, politické turbulencie a obmedzenia.
Štatistiky ruskej Federálnej agentúry pre cestovný ruch (Rosturism) uvádzajú, že vlani prišlo síce do Egypta 1,4 milióna turistov, bolo to však o štyridsať percent menej než rok predtým. Od januára do mája 2012 sa zvýšil počet ruských turistov v Egypte o 82 percent, ruské cestovné kancelárie však na jar opäť zaregistrovali obavy.
Potenciálni dovolenkári spozorneli po tom, čo bol Mohamed Morsi, významný predstaviteľ Moslimského bratstva zvolený za prezidenta. V predvolebnej kampani totiž hrozil množstvom obmedzení pre cudzincov, najmä zákazu predaja alkoholu, nosenia bikín mimo hotelov a rozdelenia pláží na mužské a ženské.
Časť Rusiek doteraz iba frflala, že na egyptských plážach sú na rozdiel od ruských čiernomorských letovísk a veľkej časti európskych veľmi rigorózni k pokusom chodiť hore bez. Ale premena hotelových barov na protialkoholické liečebne by bol morovou ranou pre egyptský turizmus. To tvrdia nielen Rusi či dovolenkári z iných krajín bývalého Sovietskeho zväzu, ale aj smädní Nemci, Briti, Škandinávci, Poliaci či Slováci, ktorí chcú dodržiavať pitný režim.