Mnoho ľudí si predstavuje, že na to, aby sa presadili v práci, stačí niekoľko rokov tvrdo pracovať. Keď sa dostanú na významnú pozíciu s výborným platom, budú musieť chodiť do práce len na niekoľko hodín.
V skutočnosti však postupne zistia, že s každým povýšením trávia v práci čoraz viac času. Majú síce veľa peňazí, ale kruto za ne platia a vlastne ich nemajú kedy míňať. Existuje teda (legálna) možnosť, ako dobre zarábať a pritom venovať práci len rozumný diel času?
Profit sa na to pozrel z dvoch strán. Z jednej strany preskúmal, aké povolania budú najžiadanejšie v nasledujúcich rokoch. Pri nich sa dá totiž predpokladať aj najvyšší príjem a určitá miera flexibility, keďže trh práce bude po nich hladný a zamestnávatelia budú chcieť kvalitného človeka uspokojiť.