Slovenskí virtuózi, operní sólisti, dirigenti a skladatelia klasickej hudby, ktorí sa chytili vhodných príležitostí, dnes úspešne manažujú seba i druhých. Kariéru špičkových umelcov nevnímajú ako lotériu, skôr ako poslanie. Odovzdaní svojim profesiám s vášňou a pokorou sa osobnosti sveta vážnej hudby dokážu uživiť i bez odriekania.
Umením sa dajú zarobiť veľké peniaze. A dokonca aj vážnou hudbou. „Naozaj to ide, je to až prízemný, úplne obyčajný obchod, ktorý sa dá urobiť so všetkými produktmi na svete. Je len otázka, ako sa umenie ponúkne a predá a o čo primárne ide tomu, kto s produktom obchoduje,“ uvažuje Zoltán Janikovič, hudobník, pre ktorého sa svet stal domovom a umenie je jeho útočiskom a paralelou k realite rožkov s maslom. Pracuje vtedy, keď iní oddychujú. Cez víkendy, sviatky, večer. V čase, keď majú druhí ľudia voľno, on má problém zadeliť si čas, aby bol aj doma.
Zoltán však dokáže čaro hudobného umenia skĺbiť s rodinou i s biznisom. Citlivý, zdanlivo nenápadný manžel a otec troch detí si svoje súkromie stráži, zatiaľ čo v profesijnom svete sa premieňa na schopného a dravého manažéra. Vášnivý kontrabasista a dirigent je zároveň pedagógom na konzervatóriu a umeleckým šéfom troch telies vážnej hudby v Rakúsku i na Slovensku.