Nielen myš, ale aj niektoré polodrahokamy patria k počítaču
Kto do teba elektronikou, ty do neho polodrahým kameňom! Takto by sme mohli súčasným jazykom inovovať známe príslovie o kameni a chlebe. Pretože, povedzme si otvorene, dnes zvykneme po myši siahať častejšie než po čomkoľvek inom, pomaly už ani chlieb nevynímajúc.
A nás zatiaľ netrápi, že si pri tom kazíme aj oči, zaťažujeme chrbticu, nechávame ochabovať svalstvo, a predovšetkým vystavujeme telo elektromagnetickému smogu. Pripočítajme k tomu televízory a domáce kiná, mobily a ďalšie elektronické novoty a aj najväčšiemu ignorantovi musí byť jasné, že sa treba brániť.
Proti žiareniu
Takže kto do teba (alebo do seba) obrazovkou, ty do neho kameňom! Napríklad krištáľom ako priehľadnou a priezračnou odrodou kremeňa. Podľa odborníkov by mal dopĺňať výbavu každého milovníka počítačovej a inej spriaznenej techniky. Chráni pred žiarením, elektrickým smogom a vyrovnáva patogénne zóny. V starom Grécku verili, že ide o skamenený ľad svätých vôd, budhisti ho zaraďujú medzi sedem drahocenností a v kresťanstve symbolizuje čisté Božie biele svetlo. Krištáľ používaný na ochranu pred počítačovým žiarením treba čistiť cez noc v miske s vodou, občas ho vybiť položením na hematit a potom zase nechať nabiť na priamom slnku.