Pripravené na Schengen
Slovenské letiská budú včas pripravené na vstup do schengenského priestoru bez hraničných kontrol. Po kontrolnom dni na letisku v Bratislave to skonštatovali ministri dopravy a vnútra Ľubomír Vážny a Robert Kaliňák (na snímke s českým ministrom Ivanom Langerom). Najviac úprav muselo urobiť bratislavské letisko. Cestujúci zo schengenského priestoru budú prilietať do najnovšej haly C. Nástupný most oddelí cestujúcich a prispôsobia príletovú halu B pre ľudí prichádzajúcich zo štátov mimo Schengenu. Tu bude aj pasová kontrola, na ktorú sú presné technické kritériá.
Šok: Slováci sú optimisti
Výrazný nárast pozitívnych očakávaní, pokiaľ ide o vývoj ekonomiky v krajine aj situáciu vlastných domácností, zaznamenali na Slovensku výskumníci agentúry Focus. Občania Slovenska vidia perspektívu svojej peňaženky aj krajiny dokonca najružovejšie spomedzi krajín V4. Spomedzi štyroch skúmaných tém – životná úroveň teraz a o rok a stav ekonomiky teraz a o rok Slovákov predbehli Česi iba raz – v súčasnosti sa cítia bohatší. U Slovákov nastal prelom už aj v hodnotení životnej úrovne domácností – prvý raz podiel pozitívnych hodnotení prevýšil negatívne.
Focus a jej partnerské firmy merali nálady obyvateľstva štyroch susedných krajín v januári a februári. Najpesimistickejší boli Maďari. Na Slovensku sú najoptimistickejší mladí a vzdelaní ľudia z veľkých miest.