Najlacnejší apartmán tam vyjde momentálne vďaka letnej akcii a silnej korune približne na dvadsaťtisíc korún, ale prezidentský apartmán až do štvrť milióna. V špičkových týždňoch to však môže byť aj dvojnásobok. Kto na to nemá, ale je práve v Dubaji, môže do prvého sedemhviezdičkového hotela Burdž al Arab, čiže Arabskej veže, aspoň nazrieť. Hodinová exkurzia stojí sto dolárov.
Pripomína 321 metrov vysokú plachtu starých arabských plavidiel. Na stráženom umelom ostrove tristo metrov od brehu je dvadsaťšesť poschodí a na nich 202 apartmánov s vlastným sluhom. Futuristickú stavbu pokrývajú dve vrstvy tkaniny zo skleného vlákna potiahnutého teflonom. Cez deň chráni hotel pred horúčavou a špinou pieskových búrok, večer je premietacím plátnom fantastických farebných efektov. Gigantická fontána v 131 metrov vysokom átriu strieka prerušovaný stĺpec vody bez toho, aby sa jediná kvapôčka vychýlila z dráhy. Presnosť garantujú technológie z kozmických projektov americkej agentúry NASA. Hosť tam môže prísť z letiska iba bielym rolls-royceom alebo za šesťsto dolárov helikoptérou. Pristávacia plocha trčí 211 metrov nad morom ako panvica. Raz odtiaľ do mora odpaľoval loptičky golfový mág Tiger Woods, tenisovú exhibíciu hral Andre Agassi s Rogerom Federerom a videoklip tu nahral írsky spevák Ronan Keating.
Interiéry sa lesknú vďaka osemtisíc štvorcovým metrom fólie z 22-karátového zlata. Skyview bar na najvyššom poschodí pridáva za 75 dolárov k „čajovému“ popoludniu panorámu rozpálených pieskov, zavlažovanej zelene a hypermoderných fasád scivilizovanej pustatiny, ktorú pred polstoročím volali pirátske pobrežie. Kto chce Premium capuccino, dostane nápoj s prúžkami vanilky, kúskami škorice a šupinkami strúhanej čokolády posypaný prachom z osemnásťkarátového zlata. Reštaurácia Al Mahara (Ustrica) je pod hladinou mora v miliónlitrovom akváriu. Za oknami medzi umelými koralmi plávajú živé ryby a všakovaké morské potvorky.