Hodina jazykového kurzu v skupine stojí okolo sto korún, renomované školy sú drahšie
Máte zamestnanie, kde cudzí jazyk nepotrebujete? Ale čo ak sa situácia zmení a vy o túto prácu prídete? Znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka je podľa požiadaviek na trhu práce takmer životnou nevyhnutnosťou. Ako hovoria odborníci z jazykových škôl, začať možno v každom veku. Treba si však zvoliť vhodný postup výučby.
Väčšina Slovákov sa snaží naučiť po anglicky. O tento cudzí jazyk je najväčší záujem už niekoľko rokov. Zamestnávatelia dnes často požadujú dva cudzie jazyky, ale minimálne jeden treba ovládať výborne. „Angličtina je zatiaľ stále nosná,“ tvrdí aj Mário Rapan z anglickej jazykovej školy Oxford. Stúpa však aj význam ruského jazyka vzhľadom na to, že firmy sa začínajú orientovať viac na východ. Nemecký jazyk je tiež dosť žiadaný kvôli tomu, že sa nachádzame v stredoeurópskej lokalite. Potom ešte francúzsky jazyk a miestne jazyky okolitých krajín – poľština, maďarčina.
Nemčina však už „neletí“ ako kedysi. Niektorí investori ešte stále požadujú nemčinu, tá je však už oveľa častejšie zameniteľná so znalosťou angličtiny. V Bratislave, hoci je blízko Rakúska, sa už nemecký jazyk nepreferuje v takej miere ako v minulosti. Okrem európskych jazykov rastie aj dopyt po orientálnych cudzích rečiach – japončine, čínštine a arabčine.