Vladimír Majerský: Hlavolam je víťazstvo zadku nad duchom
Manželia Majerskí zo Zvolena dokážu hovoriť o vážnych veciach s nadhľadom. O prvých pokusoch podnikať, ktoré nevyšli tak, ako si Vladimír Majerský predstavoval, aj o životných situáciách. Akoby absorbovali hravosť hlavolamov, ktoré vyrábajú. Tá sa však snúbi s logikou a životnými skúsenosťami.
Deti nemajú také skostnatené myslenie ako my dospelí, a preto sa im spravidla lepšie darí. Ak dospelý vidí, že na hlavolame je pravý uhol, tak ho chce za každú cenu dodržať. „Deti, naopak, skúšajú neobvyklé kombinácie a darí sa im viac,“ vysvetľuje Vladimír Majerský.
Medzi zákazníkov ich predajného stánku patria nielen náhodní kupujúci, ale aj „fajnšmekri“. Tí výslovne vyhľadávajú určité veci alebo Majerským priamo volajú, čo majú nové. Ľubica Majerská vraví, že za tie roky sa už naučili rozoznať, kto má o hlavolamy ozajstný záujem i schopnosť ich riešiť. Ako bývalá učiteľka matematiky tvrdí, že deti by s nimi mali pracovať aj v škole. Pomohlo by im to rozvíjať logické myslenie, priestorové videnie i predstavivosť.