Chuť na zmenu ? Takmer polovica zamestnancov na Slovensku chce zmeniť alebo premýšľa o zmene pracoviska ? Najmenej chcú podľa prieskumu Accor Services meniť manažéri, najviac zamestnanci súkromných firiem so slovenským kapitálom ? Kým Slovákovi je práca najmä rutinou, Čechovi istotou
Zlomový bod mojej kariéry
Katarína Sidorová, riaditeľka spoločnosti Boiron SK
Už ako študentka na strednej škole som rozmýšľala, kde by som chcela v budúcnosti pracovať. Zo začiatku som nenachádzala jasnú odpoveď. Spomínam si, že som sa isté obdobie chcela stať rehabilitačnou sestrou, neskôr psychologičkou. Nakoniec ma osud zavial na farmaceutickú fakultu. Počas štúdia ma zaujala imunológia, ktorej som sa chcela venovať aj naďalej. Vybrala som si preto prácu vo Výskumnom ústave liečiv v Modre, kde som sa podieľala na zavádzaní nových imunologických metód na testovanie liekov.
Zlomový bod kariéry nastal počas materskej dovolenky. Zúčastnila som sa na kurze homeopatie, ktorý zmenil moje profesionálne smerovanie. Homeopatia ma zaujala pre komplexný prístup k pacientovi: pre lekára homeopata je dôležité poznať nielen chorobu, ale aj jej príčiny, individuálne reakcie pacienta, jeho pocity a psychiku. Aj pôsobenie homeopatických liekov je z veľkej časti založené na stimulácii imunitného systému. Homeopatia ma preto tak očarila, že som po materskej dovolenke nastúpila do spoločnosti Rhodon, ktorá vtedy zastupovala na Slovensku francúzskeho výrobcu homeopatických liekov Boiron. Vyše tri roky som bola riaditeľkou pre vzdelávanie a marketing. Tlmočila som kurzy francúzskej homeopatickej školy a to mi umožnilo dozvedieť sa viac o homeopatii. Vtedy som získala aj prvé skúsenosti v práci s médiami, vo vystupovaní v rozhlase a v televízii. V roku 1998 vznikla na Slovensku francúzska obchodná filiálka Boiron a ja som sa stala jej riaditeľkou. Výsledok štrnásťročnej práce vo firme vidím aj v tom, že sa zmenilo postavenie homeopatie na Slovensku. Túto náročnú prácu som mohla zvládnuť pri dvoch deťoch len s podporou manžela. Som mu za to vďačná.