Udalosť
Od chatu ku komunite
Z obľúbeného Pokecu sa stáva komunitný portál. Okrem chatu si na ňom používatelia môžu budovať svoj profil a sieť priateľov. „Chceme, aby na portáli návštevníci našli presne to, čo hľadajú. Preto budeme aj naďalej hľadať spôsoby, ako im spríjemniť každú návštevu na Pokeci a aby si svoj profil vedeli prispôsobiť tak, ako chcú,“ hovorí Milan Dubec, predseda Predstavenstva Azet.sk. „Chceme, aby aj používatelia, ktorí nevedia robiť internetové stránky, mohli mať svoju prezentáciu na internete. Dávame im priestor vyjadriť sa práve prostredníctvom ich profilov, ktoré vlastne slúžia ako osobné stránky,“ dodáva. Medzi najnovšie možnosti prispôsobenia profilu patrí Mikro- blog, ktorý slúži na písanie krátkych správ. Čítať ich môžu buď všetci, alebo len priatelia používateľa. V júli 2008 navštívilo Pokec takmer milión používateľov, ktorí na stránke dokopy strávili viac ako 1 317 rokov (vyše 11,5 hodiny na používateľa).
Webová správa
Internet v rožku
Už aj laici vedia, že hotspot nie je druh párku v rožku, ale miesto pokryté signálom bezdrôtovej siete, kde sa možno pripojiť na internet. Na Slovensku sú hotspoty zhruba v päťdesiatich obciach a mestách. Najviac možností bezplatného pripojenia je v Bratislave, v meste je viac ako sedemdesiat prístupových bodov. Okrem krajských miest možno nájsť bezplatné pripojenie v kúpeľných sídlach Bardejov, Piešťany a Turčianske Teplice a v ďalších turisticky atraktívnych lokalitách napríklad v Banskej Štiavnici či Demänovskej doline. Telekomunikačný úrad na svojej stránke pravidelne aktualizuje zoznam hotspotov.
Bezdrôtové siete využívajú návštevníci alebo obyvatelia miest najmä v lete. Rozvoj tejto služby súvisí aj s čoraz vyššou vybavenosťou prenosnými počítačmi. Sieť hotspotov s bezplatným prístupom na internet aspoň čiastočne zmierňuje nízku vybavenosť slovenských domácností širokopásmovým internetom, keď ho majú len zhruba v pätine z nich.