Slovenským stajniam sa neoplatí kúpiť najdrahšie kone, to by museli štartovať na veľkých svetových dostihoch
Miroslav Piskla Nie je obvyklé na koňoch zarábať, ale na rozdiel od mnohých iných športov máte šancu, že sa vám investícia vráti. Jaroslav Hanáček Žiaden kôň sa nenarodí so schopnosťou reagovať na povely a niesť na sebe jazdca.Zuzana Kubovičová Z lacnejších nákupov sme mali často výkonnejšie kone ako z drahších, hoci je to len zhoda náhod.
Nedávny dostihový galavečer opäť korunoval Záhorie za slovenský Newmarket. Poctu Kôň roka si suverénne odniesol Teddy Ready. Záhorácky hnedák zo senickej stajne z nemeckými koreňmi za sezónu zarobil takmer poldruha milióna korún.
V záverečných metroch to Teddy Ready nemal jednoduché. Na víťaziaceho Magic Slippera, ktorý si už v úvode urobil náskok desiatich dĺžok a ešte v poslednom oblúku víťazil, si musel našliapnuť v cieľovej rovinke. Žrebec zo stajne OMS si do domáckeho senického boxu nepriniesol len modrú stuhu pre víťaza, ale i jeden milión korún svojim majiteľom. Zvíťazil na najprestížnejšom dostihu, vrcholnom podujatí ročníka – Slovenskom derby.
Dostihová sezóna sa skončila pred niekoľkými týždňami a manažéri šampiónov môžu bilancovať. Majiteľ konkurenčnej a tiež veľmi úspešnej stajne MPL Racing Veľké Leváre Miroslav Piskla uznáva, že orientáciou na zahraničné dostihy im tento rok na rodnej hrude „utiekol“ práve najlepší dostih. A tým i šanca na víťazstvo v slovenskom šampionáte. Rebríček sa hodnotí podľa „vyjazdených“ peňazí a dotácia na derby je suverénne najvyššia zo všetkých ostatných pretekov. Vo veľkolevárskej stajni tento rok nemal pripraveného konkurencieschopného trojročiaka, ktoré podľa tradície jediné môžu štartovať na derby. „Je to tradičné testovanie anglického plnokrvníka, a ten nie je len o rýchlosti, ale aj o ranosti,“ tvrdí trénerka Teddy Readyho Zuzana Kubovičová.