O najúspešnejšiu hru na svete viedli spor dvaja, ale napokon zvíťazil tretí
Kým Európa fanúšikovala súťaživým hrám, Američania sa aj uprostred krízy hrou priúčali biznisu
Predseda parlamentu netuší, že sme si jeho reprezentačné sídlo Bratislavský hrad pohadzovali pri káve za štyri milióny korún. Napokon nám ho vyfúkla chytrá desaťročná slečna domáca. Pokorila aj Schwechat, ktorý na slovenskom Protimonopolnom úrade neuspel s Bratislavou. Mladá adeptka hry Monopoly aspoň virtuálne získala letisko v Bratislave za tisícinu toho, čo vlani chcela dať Viedeň.
Čerstvý štyridsiatnik pri nedeľnom stole musí zostať v anonymite. Podpichujeme ho, že keby to počul generálny riaditeľ jednej bratislavskej banky, mal by jeho podriadený po chlebe. Jeho desaťročnej dcére to pálilo oveľa lepšie a nahonobila si rafinovanými kúpami a predajmi aj Nový most v Bratislave za tri a pol milióna slovenských korún, zubačku na Štrbské Pleso za dva „melóny“ a ešte aj kaštieľ v Betliari. Na budúcu nedeľu pozvala partiu do „svojej“ opery v Banskej Bystrici, o ktorú obrala nešikovného redaktora Profitu. Tak sa má privatizovať!
Už je však asi rozpredané. Aj celé Česko s Hradčanmi i rozhľadňou na Petříne. Anna Böttgerová, marketingová manažérka spoločnosti Hasbro z Prahy, konštatuje, že vlani pribudlo v Česku i na Slovensku vyše 37-tisíc „hracích miest“ a na krízový rok 2009 odhaduje o tridsať percent vyšší predaj podobných hier. Že by sa opakoval úspech tejto hry z tridsiatych rokov? Z čias, keď vrcholila svetová hospodárska kríza a hra Monopoly bola jediným prostriedkom, ako sa dalo zbankrotovať, ale neprísť o gate?