Pozriete sa vľavo a vidíte mohutný príboj, ktorý rozhojdáva vody Atlantiku. Pod vami je len niekoľko metrov široká šija súše a napravo od vás už hladina Karibiku. Hladká ako sklo. Zvláštnu hru temnomodrého oceánu a smaragdového tropického mora na dvoch pobrežiach pozná sedemtisíc ostrovov v Karibskej oblasti. Ale tu, na južnom cípe Dominiky, je to impozantné divadlo. Dve rozdielne moria pár metrov od seba.
Antily tvoria reťaz ostrovov, ktoré medzi Severnou a Južnou Amerikou oddeľujú Atlantický oceán od Karibského mora. Pred stáročiami boli pokojnými oázami uprostred oceánov, žili na nich mierumilovné indiánske kmene Aravakov. Až zhruba sto rokov pred príchodom Krištofa Kolumba a jeho španielskych hľadačov pokladov a šíriteľov novej viery ich na ostrovoch vystriedali Karibovia – Indiáni zo stredo- a juhoamerického vnútrozemia, ktorí sa už neživili pestovaním plodín a rybolovom, ale výbojmi. A súčasťou ich bojových rituálov bol aj kanibalizmus. Španielski dobyvatelia boli zdesení. Preto ich nazvali caribales – kanibali.
Dominika je posledným ostrovom v Karibiku, kde potomkov Karibov môžete nájsť ešte aj dnes. Okolo tritisíc ich žije v indiánskej rezervácii na severovýchodnom pobreží ostrova.