Rakúšania urobili z wellnessu veľkoryso koncipované odvetvie cestovného ruchu. V každom hoteli s inými fajnovosťami
V rakúskom wellnesse neradno po slovensky ani potichu preberať vlastný biznis, politiku či personálie. A radšej tam nejsť vo dvojici v predstave, že to bude stopercentne inkognito. V malých rakúskych kúpeľoch Bad Tatzmannsdorf Profit postrehol, že aj tri hodiny jazdy od slovenských hraníc môže Slovák v saune či bazéne poľahky naďabiť na krajanov.
Dieter Lindau, šéf miestnej kúpeľnej a turistickej informačnej organizácie v Bad Tatzmannsdorfe, o slovenských návštevníkov stojí. Tvrdí, že kríza na kúpele zásadne nedoľahla, mení sa však správanie hostí. Prichádzajú na kratšie pobyty, preto sa ich kúpele snažia motivovať, aby chodili častejšie. Víkendy patria na rozdiel od minulosti čoraz viac mladším športovo založeným klientom a prichádzajú aj Burgenlandčania. Na úbytok tradičnej klientely sa pripravili oslovovaním maďarského, slovenského, českého a poľského trhu.
NAMIESTO ROPY. Do troch hodín jazdy, to je záujmový priestor, ktorý malebná dedinka v zvlnenom teréne rakúskeho Burgenlandu oslovuje systematicky. O tejto dedinke sa vie už štyri storočia. Na rozdiel od viacerých iných kúpeľov v regióne, ktoré majú iba niekoľko desaťročí a vznikli po tom, čo namiesto ropy a plynu z pokusných vrtov vystrekla liečivá termálna voda.