Automobilový svet sa mení. Klasika v podobe sedanov, kombi či kupé už nestačí. Na módu crossoverov reaguje aj BMW. Nový päťkový rad privádza na svet práve v podobe atypického päťdverového GT.
Kým pri známom X6 skrížilo BMW gény plnohodnotného SUV s triedou kupé, tentoraz použilo splývavú siluetu v kombinácii s luxusnou limuzínou. Nové BMW 5 GT je jednoducho veľký cestovateľ s komfortom sedmičkového radu, vitalitou športových áut a variabilitou.
Zatiaľ bez konkurentov. Už prvý pohľad naznačuje, že hľadať najbližšieho konkurenta mníchovskému nováčikovi nebude ľahké. Dĺžkou 4 998 mm sa blíži k päťmetrovým sedanom vyššej triedy, ale výškou karosérie 1 559 mm a koncepciou liftbacku ich prekračuje. Obrovské predné „ľadvinky“ sú inšpirované sedmičkovou vlajkovou loďou. Predné svetlomety používajú po prvý raz dvojstupňové diódy, takže môžu tentoraz slúžiť ako pozičné i denné svetlá. Aj grafika zadných svetiel s horizontálne umiestnenými diódami nápadne pripomína novú sedmičku.