Kríza si nevyberá, hltá všetko, čo ide okolo. Ušetrí len toho, kto sa jej vyhne
Miliardári sa síce nemusia obávať o svoju budúcnosť, ale ak sa hodnota ich majetku znižuje a noví boháči nepribúdajú, znamená to, že zvyšku sveta sa veľmi nedarí. Steve Forbes, vydavateľ rovnomenného biznis magazínu
Ak o polovicu príjmu príde človek s priemerným platom, cíti sa inak ako milionár, keď príde o rovnakú časť bohatstva. Nepochopiteľnosť relativity je v tom, že ten, čo príde o milióny, je na tom lepšie, ako keď chudákovi zoberú stovky.
Kríza finančného sveta sa preniesla azda do všetkých oblastí života. Podľa niektorých prieskumov topia muži frustrácie v alkohole, ženy strácajú súdnosť pri nákupoch kozmetiky. Zrejme to môže byť aj naopak, aj keď menej pozornosti vyvolá „veselá“ pani ako zmaľovaný chlap.
Najmä ruské noviny pretriasali prehru Romana Abramoviča, ktorý v kartách prišiel o jachtu za zhruba 380-tisíc eur. Stalo sa to vraj v Barcelone a majiteľovi londýnskeho futbalového klubu Chelsea zjavne nešla karta. Miliardárovi právnici sa vyhrážajú žalobami a s nasadením presviedčajú, že správa je „kompletne a absolútne“ nepravdivá. Roman odišiel z Barcelony lietadlom. Ak aj schudobnel, prežil to. Rovnako ako nepotvrdenú informáciu, že kríza mu spôsobila straty aj inde ako v španielskom kasíne. Údajne sa jeho majetok scvrkol z 23,5 miliardy dolárov až na osem a pol miliardy.