Mínus desať a človek má iba plavky, podkolienky, šľapky, na hlave čiapku a na ústach rúšku. V suchom vzduchu a bezvetrí chladí inak než vonku v prírode. Na aklimatizáciu treba prejsť dvakrát dokola a otvoriť dvere do druhej miestnosti, kde je mínus šesťdesiat. Človek čaká horšie, ale znesie to. Po dvoch povinných obrátkach okolo stien treba do finále: za ďalšími dverami je mínus stodesať. Kryokomora. Hrdina vydrží možno až tri minúty
Pred vstupom treba telo uterákom vysušiť, aby sa na pokožke nevytvárali ľadové kryštáliky. Lekárka Cornelia Ginerová pri rutinnom preverovaní zdravotného stavu a inštruktáži upozorňuje, že treba pomaly a úsporne dýchať. Z reproduktora do mrazu znie zmes disko, kamera zvnútra a ľudské oko cez okno sledujú, ako mladá kolegyňa chytá rytmus, pokúša sa o tanec, vraj aby nezamrzla, hoci lekár upozorňoval, že nič také nehrozí. Dnu dievčina vydrží na prvý raz minútku a štyridsaťosem sekúnd, o dva dni pri piatom vstupe už dve minúty dvadsať. Keď vyjde a podá ruku, cítiť mrazničku, ale je to len klam. Lekárka tvrdí, že teplota pokožky klesne o štyri-päť stupňov, ale telo iba o tri, štyri desatinky. Zdravotná sestra pri vstupe i výstupe zmeria tlak a pulz. Všetci sú bez problémov a čudujú sa, že necítili chlad, iba také čosi ako jemné pichanie na koži či pálenie.
Prvé, čo človek vonku cíti, je uvoľnenie tela i ducha. C. Ginerová hovorí o regeneračných účinkoch, zmiernení bolestí a zápalových procesov v kĺboch, úľave pri poúrazových stavoch, pri reumatických ochoreniach, pomáha pacientom so psoriázou, osteoporózou, sklerózou multiplex, podporuje výkon kardiovaskulárneho systému, látkovú výmenu, liečbu primárnej hypertenzie, posilňuje imunitný systém, psychickú výkonnosť, dámy majú dobré skúsenosti pri trápení s celulitídou a hovoria o osviežujúcom a omladzujúcom pocite. Zoznam indikácií má celú stranu a je podstatne dlhší než kontraindikácie, medzi ktorými je napríklad tehotenstvo, onkologické ochorenia, srdcová arytmia, ťažká astma či ochorenia pľúc.