Kríza si odhryzla zo všetkého, čo išlo okolo. Bankári sa nevedia dopočítať strát, priemyselníci hľadajú (a zväčša nenachádzajú) nové príležitosti, obchodníci podozrievajú zákazníkov, že nenakupujú im natruc. Hazard nejasá, ale ani nenarieka.
Ľudia hrajú ako „diví“. Neoficiálny hazard štatistiky nerobí, ale zasvätení hovoria, že v kartách, kockách a iných hrách sa točí zhruba toľko peňazí ako v organizovanom hazarde. Suma za ostatné roky kontinuálne rastie a v roku 2009 dosiahla dve miliardy eur. Ani výhľad nenaznačuje, že v tomto roku to bude inak. Odlev záujmu sa nekoná.
Straty nevykazuje Tipos, ktorý má monopol na číselné lotérie, ani stávkové kancelárie. Odkaz z 1. slovenskej stávkovej spoločnosti Niké je stručný a jednoznačný: „Kríza sa nás nijako nedotkla,“ hovorí generálny riaditeľ Otto Berger. Vladan Crha z marketingu stávkovej spoločnosti Fortuna v Prahe (firma operuje aj na Slovensku) v rozhovore pre Profit potvrdzuje tušenie – záujem o stávkovanie neochabol. Súčasne však pripomína, že stávky nie sú hazardom, väčšina stávkarov „hrá“ s rozumom. Niké, Fortuna a všetky ostatné stávkové kancelárie si pochvaľujú najmä záujem počas majstrovstiev sveta vo futbale.