Hoci sa Slovensko často hrdí prívlastkom zelená krajina, v slovenských mestách sa zeleni priveľa energie nevenuje. Park, ktorý by bol viac ako len zoskupením zopár stromov s chodníkmi, ktorý by mal v sebe prírodné prvky a súvisiacu atmosféru a ešte by sa dal využiť aj na trávenie voľného času, takmer neexistuje. Jedným z projektov, ktoré chcú vnímanie zelene v slovenských mestách zmeniť, sú Bratislavské visuté záhrady.
„Pred vyše rokom (v januári 2010) bol projekt predstavený verejnosti. Odvtedy sme sa z roviny diskusií a príprav posunuli do fázy, kedy už môžeme riešiť veľmi konkrétne kroky k jeho realizácii. V blízkych týždňoch bude zriadený účet projektu, kam budú môcť fyzické aj právnické osoby prispievať finančné prostriedky výlučne pre účely prípravy a realizácie projektu. Silne prítomná je tu téma spoločenskej zodpovednosti firiem,“ hovorí o súčasnej fáze projektu jeho iniciátor a koordinátor, Juraj Ondrejčík. Dodáva tiež, že „nejde o ,lokálny parčík', ale o prestížny národný projekt, ktorý spoluformovali slovenské univerzity, architekti, krajinári, urbanisti a ďalší odborníci. Ide o apolitický, nekomerčný, verejný projekt, za ktorý sa už prihovorili aj viaceré slovenské osobnosti a známe tváre.“
Cieľom projektu je vznik reprezentatívneho parku nad hlavným mestom. Terasovité záhrady budú umožňovať široké panoramatické výhľady na krajinu. Najvyššia položená terasa chce kopírovať obvod lesa a stala by sa tak prirodzenou bariérou proti stavebným aktivitám nad hlavným mestom. Súčasťou areálu majú byť tiež celoročne prístupné kryté záhrady a výstavné priestory.