Svoj profesijný život spojil od roku 2008 so skupinou Slovintegra, ktorú vlastní podnikateľ Slavomír Hatina a ktorá je stopercentným majiteľom spoločnosti SI Medical, prevádzkujúcej nemocnicu Medissimo. Do riaditeľského kresla v Medissime, ale z pozície konateľa, si sadol opäť len prednedávnom ako nástupca bývalej riaditeľky Kataríny Kafkovej. Tá ju viedla len od augusta minulého roka. „Stál som pri zrode zariadenia. Môj opätovný posun do pozície konateľa po takmer dvoch rokoch prevádzky je logickým krokom,“ tvrdí M. Duranko, o ktorom ešte vo februári tohto roka médiá informovali, že prestal pôsobiť vo vedení Slovintegry, jej dcérskych spoločností či dokonca aj SI Medical (kde je dnes konateľom). O dva mesiace neskôr patril už opäť do Slovintegry a okamžite získal aj post konateľa SI Medical a šéfa Medissima. Médiá špekulovali, či nemocnica nie je vo finančných problémoch a nepotrebuje ekonomického šéfa viac než lekárku, ktorou bola K. Kafková.
„Moja súčasná pridaná hodnota je vybrúsiť ekonomické parametre. Sme na trhu dva roky a je čas pozrieť sa na riadenie Medissima z ekonomického hľadiska. Medicínsky sme už zabehnutí relatívne dostatočne,“ vysvetľuje nedávnu pomerne rýchlu výmenu na vedúcej stoličke. Súkromná nemocnica Medissimo, ktorá stojí na brehu petržalského jazera Draždiak v Bratislave, bola od začiatku mamutí projekt. Výstavba privátneho zdravotníckeho zariadenia, kde ide o kombinovanú kliniku s nemocnicou, zhltla tridsať miliónov eur. Špičkové prístroje a lekári mali pritiahnuť klientelu, ktorá bola ochotná zaplatiť za výkony. Medissimo však vhuplo do búrlivých krízových časov. V roku 2009 S. Hatina naznačoval, že vložené investície by sa mali vrátiť približne o desať až jedenásť rokov. Nemocnica sa totiž pôvodne mienila orientovať najmä na firemných klientov. S príchodom krízy sa však veci zmenili. „Je pravda, že jediný segment, ktorý nezaznamenal rastový moment, je práve firemná klientela, ktorú postihla kríza. Čo sa však týka výnosov, tie rastú. Postupne,“ popisuje vývoj na trhu M. Duranko.
„Biznis súkromného zdravotníctva je na Slovensku stále nový. Tieto zariadenia vykonávajú svoju činnosť na pozadí existencie majoritného systému štátnych zdravotníckych zariadení, musia s nimi na jednom trhu koexistovať.