Slovenský trh súkromného zdravotníctva je ešte stále v plienkach, tvrdí generálny riaditeľ spoločnosti ProCare Juraj Mičko. Vysvetľuje to však diplomaticky: „V slovenskom zdravotníctve je ešte veľký priestor na rozvoj. V prvom rade by sa dalo veľa výkonov robiť ako jednodňová chirurgia, ak to dovoľuje zdravotná kondícia pacienta. Bolo by to dobré nielen pre systém, ale aj pre klientov.“
J. Mičko si myslí, že riaditeľ kliniky by mal byť človek manažérsky zdatný s medicínskou praxou. Sám však začínal vo finančno-audítorskej oblasti, neskôr pôsobil v top manažmente v oblasti informačných technológií, hutníctva či leteckej prepravy a nakoniec skončil práve v biznise súkromnej medicíny. Postaviť sa na čelo siete súkromných zdravotníckych zariadení ProCare, vlastnených finančnou skupinou Penta Investments, bolo pre neho veľkou výzvou. To, že za podnikom, ktorý vedie, stojí najväčší investor v súkromnom zdravotníctve na Slovensku, je zrejmé. ProCare má vo svojom portfóliu dvanásť subjektov, moderné polikliniky v Bratislave, Nitre a Košiciach, ako aj ďalšie polikliniky v Seredi a Žiari nad Hronom, špecializovanú nemocnicu pre diagnostiku a liečbu nádorových ochorení prsníka v Banskej Bystrici. Najnovšie získali Železničnú nemocnicu v Bratislave a Košiciach a polikliniku vo Zvolene. ProCare je takisto líder na trhu v poskytovaní pracovnej zdravotnej služby. Do siete medicínskych centier ProCare investovala Penta od roku 2006 a plánuje ju rozširovať aj počas nasledujúcich rokov prostredníctvom ďalších akvizícií.
Ako vraví rodák z Košíc J. Mičko, kľúčovým v jeho súčasnej práci je slovo nadštandard. Zdravie je výnimočná komodita. „Klientmi sú ľudia, ktorí majú hodnotu zdravia medzi svojimi najvyššími prioritami, sú ochotní si za nadštandard aj priplatiť. Nespája sa to len s kúpyschopnosťou klienta. Je to o preferenciách. Stopäťdesiat eur ročne za štandardný celoročný balík zdravotných služieb môže človek minúť aj na hokej za jediný deň,“ usmieva sa generálny riaditeľ. Preto je biznis model spoločnosti ProCare jasný už dnes.