Aj smutný príbeh môže naštartovať peknú budúcnosť. Na mieste, kde sa vody po prvý raz dotkol Titanik, vyrastá nová štvrť Belfastu.
Mesto si od nej sľubuje nový život aj viac turistov. Belfast priveľmi v ušiach nerezonuje. Najmä pre smutnú minulosť katolícko-protestanských problémov. Ešte pred nimi sa história pohrala s mestom 31. mája 1911. Na vodu sa dostal Titanik a obyvatelia mesta boli hrdí – najväčšia loď, akú ľudskí konštruktéri dovtedy dokázali postaviť, začala fungovať práve tam. Keď sa potopila, téma Titaniku sa stala pre obyvateľov Belfastu tabu, hanbou. Téma sa znovu otvorila až vtedy, keď sa preskúmali trosky Titaniku a zistilo sa, že dôvodom potopenia nebola konštrukčná chyba. Až vtedy sa v uliciach mesta začali predávať suveníry s Titanikom.
Na príbeh najväčšej lode nadväzujú aj dnešní otcovia mesta. Sto rokov od spustenia lode na vodu sa na mieste, kde sa udalosť odohrala, buduje nová štvrť – Titanic Quarter. Po dokončení ponúkne 7500 domov, knižnicu aj obchody. Prácu v nej nájde 25 tisíc ľudí a radnica pripomína, že sa na jej výstavbe podieľajú katolíci aj protestanti – náboženská téma je v Severnom Írsku stále ešte citlivá, hoci Belfast ňou už dnes netrpí tak ako kedysi. Štvrťmiliónové mesto navštívi ročne cez sedem miliónov turistov.