Klub Amur Chabarovsk z mesta na ruskom ďalekom východe, tridsať kilometrov od čínskych hraníc, má na domácom klzisku, samozrejme, výhodu. Unavených súperov zvyčajne zdolá, neraz aj dosť ľahko, ale súperi zo schodíkov lietadla pred odletom hrozia, že im to oplatia, keď priletia Chabarovčania hrať k nim.
Azda iba tenisti nalietajú toľko čo hokejisti. Turnaje sa však hrajú aj po celý týždeň, kým hokejisti hrajú zvyčajne každý druhý deň a medzi mestami vzdialenými od seba aj tisíce kilometrov. Kontinentálna hokejová liga (KHL) chce byť raz rovnocennou ruskou a neskôr aj celoeurópsko-ruskou obdobou americko-kanadskej NHL. V jednom ju však už predbehla. Medzi najzápadnejšou Rigou a najvýchodnejším Chabarovskom je vzdušnou čiarou 6 693 kilometrov. Keď sa však v tejto sezóne KHL rozšírila na západ do Popradu, už je to 7 509 kilometrov. Kým Popradčania k najbližšiemu súperovi do Minska letia hodinu a štvrť, Chabarovčania majú najbližšie k súperovi Metallurg Novokuzneck štyri a pol hodiny. Ak niekde pristanú kvôli tankovaniu, aj viac.
ĎALŠIE ROZŠIROVANIE? O rok sa KHL možno natiahne aj do Milána. V júni to podľa ruského servera Sports.ru vyhlásil Alexandr Medvedev, prezident KHL. Miláno vraj nie je taký uletený nápad. Šport tam podporuje aj premiér Silvio Berlusconi. Hokej sa na severe krajiny hráva, je značne populárny a jadro milánskeho tímu pre KHL by mohli tvoriť talianski hokejisti hrajúci v Severnej Amerike a v európskych kluboch. Slovo A. Medvedeva má veľkú váhu. Je totiž aj prezidentom exportnej dcéry ruského plynárenského gigantu Gazprom. Plynári síce vznik KHL podporili aj finančne, ale A. Medvedev tvrdí, že nejde o nijakú gazpromovskú ligu. K autorstvu hokejového megaprojektu sa v roku 2009 prihlásil v ruskom denníku Sovietskij sport aj ruský premiér Vladimir Putin. Chce, aby KHL konkurovala americko-kanadskej NHL a aby sa opäť vrátila rivalita kanadského, amerického a ruského hokeja, ktorá podľa neho v ostatných rokoch upadla. Dodal však, že Moskva by nechcela súťaž kontrolovať.