Lekár popradského tímu HC Lev Piotr Četverikov nemá na Chabarovsk iné riešenie ako to, ktoré v Kontinentálnej hokejovej lige uplatňujú ruské kluby. Nijaká aklimatizácia. Aj keď z Moskvy je tam vyše 6 100 kilometrov, dobrých osem hodín letu cez sedem časových pásiem. Hráči sú profesionáli, musia to zniesť. Lev tam priletí o tretej popoludní, rovno na štadión odohrať zápas a so všetkým nasadením. Potom pod sprchu a pred polnocou do lietadla nazad.
Klub Amur Chabarovsk z mesta na ruskom ďalekom východe, tridsať kilometrov od čínskych hraníc, má na domácom klzisku, samozrejme, výhodu. Unavených súperov zvyčajne zdolá, neraz aj dosť ľahko, ale súperi zo schodíkov lietadla pred odletom hrozia, že im to oplatia, keď priletia Chabarovčania hrať k nim.
Azda iba tenisti nalietajú toľko čo hokejisti. Turnaje sa však hrajú aj po celý týždeň, kým hokejisti hrajú zvyčajne každý druhý deň a medzi mestami vzdialenými od seba aj tisíce kilometrov. Kontinentálna hokejová liga (KHL) chce byť raz rovnocennou ruskou a neskôr aj celoeurópsko-ruskou obdobou americko-kanadskej NHL. V jednom ju však už predbehla. Medzi najzápadnejšou Rigou a najvýchodnejším Chabarovskom je vzdušnou čiarou 6 693 kilometrov. Keď sa však v tejto sezóne KHL rozšírila na západ do Popradu, už je to 7 509 kilometrov. Kým Popradčania k najbližšiemu súperovi do Minska letia hodinu a štvrť, Chabarovčania majú najbližšie k súperovi Metallurg Novokuzneck štyri a pol hodiny. Ak niekde pristanú kvôli tankovaniu, aj viac.