Pôvodným sortimentom fabriky z Rychnova nad Kněžnou, ktorú založili v tom čase už skúsení veľkopodnikatelia Alois Fáborský a František Šeda, bol železiarsky tovar a stavebné zámky. Firma vtedy začínala s dvadsiatimi zamestnancami. Obaja spoločníci sa výborne dopĺňali – Alois Fáborský bol skôr obchodníkom, F. Šeda sa, naopak, staral o výrobu. Ten svoj podiel však Alojsovi v roku 1916 predal, akoby už vtedy tušil, že FAB čakajú krušné časy.
MYŠLIENKA Z EGYPTA. Prvé cylindrické vložky vlastnej konštrukcie začala spoločnosť vyrábať v roku 1932. Na kľúči bola už vtedy vyobrazená legendárna doga. „Manžel kvôli obchodu veľmi veľa cestoval po svete a myslím si, že v Egypte narazil na zaujímavé zámky s kolíkmi. To ho neskôr inšpirovalo k výrobe cylindrickej vložky. Takže myšlienka nebola pôvodná, bol to údajne prastarý egyptský patent,“ spomínala neskôr manželka Antonína Fáborského, Jaroslava. Ten sa vedenia úspešnej spoločnosti ujal v roku 1937 po predčasnom úmrtí svojho otca Aloisa.
Mal síce vtedy len 25 rokov, ale skúseností už na rozdávanie. Počas nacistickej okupácie výroba zámok poklesla pre nedostatok materiálu, ale po oslobodení sa začala opäť nádejne rozvíjať. Pohromu priniesli udalosti vo februári 1948. Antonín Fáborský pracoval po znárodnení vo svojej bývalej továrni ako vedúci výroby do roku 1952, keď dostal výpoveď. Vo svojich 41 rokoch musel nastúpiť k pomocným technickým práporom (známi čierni baróni). Po siedmich mesiacoch služby u „pétépákov“ ho zo zdravotných dôvodov prepustili, mohol sa však už len smutne pozerať, čo všetko komunisti s jeho fabrikou robia.