Je veľmi dôležité, ako sa človek k práci z domu dostane. Iné je, ak je to jeho rozhodnutie, a iné je, ak z domu pracuje z donútenia. Podľa toho sa aj vytvára postoj k takejto práci. Ak sa niekto rozhodne pre teleworking sám, pravdepodobne sa na to nejaký čas pripravuje, má predstavu, ako bude fungovať, dokáže sa novej situácii prispôsobiť a pracovať bez problémov. Ak o niekom rozhodnú, že bude pracovať z domu, a on sám s tým nie je stotožnený a napriek tomu súhlasí, môže to byť náročné a komplikované preňho, ako aj pre zamestnávateľa.
Prácu z domu zvyčajne vítajú ľudia majúci menšiu potrebu sociálnych kontaktov zo širšieho okolia, ktorí radi pracujú sami a pre ktorých je často práca dôležitejšia ako ľudia. Mnohí ľudia však vyhľadávajú prácu v prítomnosti iných, nechávajú sa nimi inšpirovať, radi s nimi bezprostredne spolupracujú a nedokážu si predstaviť, že by nešli každé ráno do práce mimo svojho domova. Všeobecne platí, že človek bez človeka nemôže existovať, ale líšime sa intenzitou potreby sociálneho kontaktu.
Stále doma. Práca z domu má vplyv na človeka, ktorý ju vykonáva, na ľudí, s ktorými žije, a tiež môže mať vplyv aj na samotný výsledok práce. V praxi som sa stretla s ľuďmi, ktorých pracovným nástrojom bol počítač, a stávalo sa im, že nevyšli z domu aj niekoľko dní, pričom nešlo o workoholizmus. Pri teleworkingu sa môže stať, že človek prestane vnímať hranice medzi dňom a nocou, medzi vnútorným a vonkajším prostredím, medzi sebou a inými ľuďmi. Dôsledky sa môžu prejaviť aj na fyzickom a psychickom zdraví.