Harald Becker pôsobí tak trochu ako postava z budúcnosti. Marketingový šéf, ktorý pracuje v centrále Microsoftu v americkom Redmonde, je súčasťou tímu s názvom Office Labs, ktorý hľadá spôsoby, ako prepojiť miesta a spôsoby pre prácu a život. A prečo ten nádych budúcnosti? Nie je to pre jeho udržiavaný účes, pomalé, dôrazné vystupovanie, džínsy ani ležérne sako. Dôraz fantastickosti budúcnosti mu dodáva obrovská dotyková obrazovka, ktorá je za ním, a to, čo hovorí. Vlastne aj tá obrazovka nie je obrazovka a nie je ani dotyková. Je to zobrazovacia plocha na obrovskej stene. A neovládajú ju dotyky, ale skôr pohyby ruky. Stačí sa k nej priblížiť a grafy, informácie, obrázky reagujú na pohyb.
Útek z kancelárie. To, čo tento človek hovorí, je ešte zaujímavejšie. Pôsobí to síce futuristicky, ale s veľkým dosahom na prítomnosť. Prichádza obdobie, v ktorom sa práca nebude robiť len v práci. Hoci to obdobie je tu už dnes, ibaže zatiaľ si ho väčšina ľudí ani firiem nechce priznať. Čoraz viac zamestnancov si však prácu nosí domov, kde po večeroch, v pohodovom prostredí, v domáckej atmosfére, na mieste, ktoré ich upokojuje aj inšpiruje, robia to, čo v práci. Nestihli? Je to naozaj ten vhodný výraz? Pretože podľa H. Beckera rovnako rastie počet tých, ktorí v práci svoju robotu nerobia, radšej sa venujú komunikácii s kolegami, na sociálnych sieťach alebo hrajú hry, keď ich šéf „nevidí“.
Inak povedané, doba homeworkingu už začala, len zvyky pozerať na veci štandardným spôsob akosi bránia prejaviť sa jej naplno. Spomínaná zobrazovacia stena, na ktorej Microsoft prezentuje kľúčovým zákazníkom trendy vo svojom výskume, s tým súvisí. Technológie treba skrývať – aby neboli vidieť, ale slúžili. Zariadenia sa budú ovládať pohybom, bez dotyku a budú pracovať na rôznych miestach.