K obrazom mal zo začiatku vzťah skôr jeho brat Pavel, očný lekár, ktorý popri maturite riešil dilemu, či ísť na Vysokú školu výtvarných umení (VŠVU) študovať maliarstvo alebo na medicínu. Vyhrala medicína, paletu však neodložil. Maľuje dodnes a obrazy aj zbiera. Právnika Juraja Lackoviča oslovovala najskôr hudba. Má za sebou osem školských rokov s klavírom a poznanie, že ak si človek získa k umeniu skutočný vzťah, neskončí iba pri jednom odvetví. Preto prichádzal spolu s manželkou aj do výstavných siení. Nešlo o vernisáže, ale návštevy vo všedné dni, keď sa zastavujú ľudia na tichý dialóg s obrazmi a sochami.
Bola to zhoda okolností, že sa stal prvým porevolučným kvestorom VŠVU v Bratislave. Po inom výberovom konaní stál na poste vedúceho právneho oddelenia spoločnosti Henkel na Slovensku i v Česku.
ZAČIATOK S WARHOLOM. Popritom postupne hľadal formy pre to, čo sa nazýva firemná komunikácia. Tak v roku 1999 vznikol nápad ponúknuť hlavnému mestu prierez tvorbou amerického kráľa pop- -artu Andyho Warhola, ktorého rodičia pochádzali z východného Slovenska.