Predaj potravín na internete nie je v našom regióne novinkou. Doterajšie obchody však pokrývali len malú časť územia, ponúkali iba určitú časť sortimentu alebo boli drahé. Poznal ich tak len málokto a málokto mal aj dôvod ich využívať.
To sa teraz mení. V januári spustila spoločnosť Tesco internetový predaj v Prahe – v ponuke je dvadsaťtisíc položiek, od ovocia po mrazené mäso, a za ceny zhodné s kamenným obchodom (za dopravu sa účtuje poplatok 99 českých korún).
ROŽKY NA WEBE. Rovnaký predaj spustí reťazec aj na Slovensku, je to iba otázka času. „Áno, plánujeme zaviesť internetový predaj aj na Slovensku, k podrobnostiam je v tejto chvíli predčasné sa vyjadrovať,“ odpovedá Profitu Oľga Hrinčiarová zo spoločnosti Tesco. Radoslav Augustín, blogér na Reťazce.sk a člen zboru konzultantov Slovenskej franchisingovej asociácie, predpokladá, že Tesco tu otvorí elektronický predaj najneskôr do konca tohto roka.