„Niektorí ľudia nemajú svoj osud napísaný. Píšu si ho sami.“ Tak znelo životné heslo indického oceliarskeho magnáta O. P. Jindala. Jeho manželka sa držala iného pravidla: „Žena ostáva doma a stará sa o domácnosť. Muž o všetko mimo domu.“ Akým životným pravidlom sa však mala riadiť, keď sa náhle stala vdovou a zdedila mužove miliardy?
Savitri Jindalová spojila manželovo krédo so svojím. Začala svoj ďalší osud písať sama a jej domácnosťou sa stalo celé manželovo podnikateľské impérium. Prelomovým bodom pre matku deviatich detí a manželku šéfa O.P. Jindal Group sa stala havária jeho vrtuľníka 31. marca 2005. Časopis Forbes vtedy vyčíslil výšku jeho imania na 1,2 miliardy dolárov a hodnotu aktív celého rodinného podniku O.P. Jindal Group na dve miliardy. Jindalovci mali päť dcér a štyroch synov. Tých otec pripravoval od útleho detstva na riadenie rodinného podniku a ako dospievali, zveroval im jednotlivé úseky oceliarsko-energetického konglomerátu. Vzdelávali sa doma a v zahraničí podľa svojich záujmov, schopností a potrieb rodinnej siete podnikov.
V deň otcovej havárie mal aj najmladší Naveen už viac ako 35 rokov a synovské kvarteto mohlo pokojne prebrať kormidlo. S. Jindalová mohla pokračovať v dirigovaní chodu domácnosti v rodinnom sídle a priľahlých domoch. Narodila sa 20. marca 1950 v prostej roľníckej rodine a nenadobudla vyššie vzdelanie. Vydala sa ako veľmi mladá a ostala v domácnosti. Jej manžel bol o dve desaťročia starší a večne zaneprázdnený. Kým sa existenčne zabezpečil, prechádzal tŕnistým chodníkom.