Čím viac sa človek veci rozumie, tým vie problém pomenovať jednoduchšie. Múdrosť je zakotvená v tom, že ten problém pomenovať naozaj vie. Angaangaq je grónsky šaman, ktorého rešpektujú aj ostatní šamani po svete. Vystupuje pred OSN, v auguste príde po prvý raz aj na Slovensko. Okrem toho, že vie veci povedať na rovinu, sa veľmi rád smeje. A spontánne žarty mu naozaj idú.
„Odkiaľ ste? Zo Slovenska? Hm. Ja som z Grónska. To je trochu na severozápad od Slovenska,“ povie Angaangaq na začiatok rozhovoru a schuti sa na tom pobaví. Profit sa s ním rozprával cez Skype. Bol to jeho nápad a keď na začiatku rozhovoru boli malé technické problémy s prenosom obrazu, tak hľadal spôsoby, ako ich vyriešiť. Rozhovor začal až vtedy, keď človeka na druhej strane nielen počul, ale aj videl.
Angaangaq cestuje po celom svete, je považovaný za duchovného vodcu inuitských kmeňov a na pôde OSN zastupuje pôvodných obyvateľov Arktídy. V roku 2009 mu na stretnutí šamanov z celého sveta udelili titul Veľký šaman. Aj v rámci grónskej duchovnej tradície dosiahol najvyššiu duchovnú hodnosť, ktorú naposledy niekto získal v roku 1821. Angaangaq je však predovšetkým človek, ktorý cestuje po svete, aby ľudí učil „vrátiť sa domov“. Tak označuje stav spokojnosti, ktorý keď človek dosiahne, našiel sám seba. O to sa napokon pokúšajú aj psychológovia, len inými cestami. Psychológovia a koučovia sa pýtajú, motivátori rozprávajú. Keď sa Profit pýtal jednej Slovenky, ktorá bola na stretnutí s Angaangaqom, ako pracuje on, povedala: „Len rozpráva príbehy a spieva.“ A nasledoval opis zážitkov, ktoré to v nej vyvolalo.