Začalo sa to v roku 2001 inzerátom v Trende. Český výrobca personalizovaných suvenírov hľadal zástupcu na Slovensku a dvaja mladí Bratislavčania sa prihlásili. Absolvent politológie Ľudovít Tóth mal poradenskú firmu a s priateľkou Karin hľadali čosi, čo by pasovalo aj pre ňu. Ešte študovala, privyrábala si administratívnymi prácami, chcela však niečo kreatívnejšie. Človek z Česka vysvetlil, o čo im ide, a oni usúdili, že pri správnom marketingu, v ktorom bol Ľudovít doma, by tu šanca na úspech bola. Kúpili teda v Česku licenciu, založili vydavateľstvo s obchodnou značkou Modrý slon a na slovenský trh prišli s personalizovanými knižkami pre deti. Rodič dodá fotografiu dieťaťa, pridá želanie a vyberie si jednu z desiatich rozprávok.
„Na jednom krásnom mieste, v Košiciach, ak to veľmi chcete vedieť, žilo dievčatko Kamilka,“ začína sa rozprávka o víle Fialke. Počítač Košice nahradí bydliskom dieťaťa a fiktívnu Kamilku menom obdarovaného syna či dcéry. Do textu možno umne vložiť aj meno súrodenca, kamarátky či kamaráta a dieťa je nadšené. Veď je to o ňom. Bez ohľadu na to, či rozprávku číta mama, otec alebo sám predškolák, ktorý už trochu čítať vie.
KNIŽKY A CÉDEČKá. On rozbehol marketing a ona kontakty so zákazníkmi, skenovanie úvodnej fotografie, ručnú tlač, viazanie a distribúciu. On je presvedčený, že bez jej šikovných rúk a pedantnosti by nemali šancu. Pred Vianocami mávajú aj brigádnikov. Ročne vyrobia tisícky knižiek. Českí detskí psychológovia zistili, že malí majitelia takýchto knižiek sa naučili rýchlejšie čítať, lebo čítali o sebe.