Riešiť dlhy ďalšou pôžičkou nie je v dnešnej terminológii nerozumná vec. V bankách ide o pomerne štandardný produkt, ktorý je žiadaný počas celého roka. Vedieť sa však rozhodnúť pre správnu ponuku je rovnako kľúčové, ako dobre zvážiť to, koľko si človek požičiava. S akými úvermi a pôžičkami dnes finančné domy na trhu operujú?
Začnime od piky. Viete, aký je rozdiel medzi úverom a pôžičkou? Ak nie, neboli by ste jediní a v podstate na tom ani nijako netratíte. Pre každého to znamená jedno – platiť splátky.
MENŠIE ROZDIELY. Ako uvádza spoločnosť Právny dom na svojom blogu, rozdiel je najmä v zmluvách. Zmluva o pôžičke je upravená Občianskym zákonníkom, a teda predpokladá skôr jednorazovosť, kým zmluvu o úvere spravidla uzatvára na strane veriteľa podnikateľský subjekt, ktorého predmetom činnosti je poskytovanie úverov, teda banka či nebankový subjekt. Predmetom zmluvy o úvere sú vždy iba peniaze, zmluva o pôžičke sa môže týkať aj inej druhovo určenej veci, čo je širší pojem ako peniaze. Zmluva o spotrebiteľskom úvere, naopak, úzko súvisí s ochranou spotrebiteľa a poskytuje mu výhodnejšie postavenie.