Do projektu Kultúrneho inštitútu Googlu sa zapojilo viacero múzeí a archívov z krajín vyšehradskej štvorky a sprístupňujú celkovo až 10 nových online výstav, ktoré sa venujú udalostiam na Slovensku, v Českej republike, Maďarsku a Poľsku, ktoré viedli k nástupu demokracie.
Slovenské Múzeum zločinov a obetí komunizmu v rámci online výstavy „Neznámi hrdinovia“ prezentuje cestu k slobode prostredníctvom fotografií neznámych hrdinov v súvislosti v tej dobe s najvýznamnejšou udalosťou na Slovensku a to so „Sviečkovou manifestáciou“, ktorá sa konala 25. marca 1988. V Českej republike sa do projektu zapojila napríklad Knižnica Václava Havla, ktorá pripravila online výstavu pozostávajúcu z čierno-bielych fotografií (ktorých autorom je Pavel Hroch), ktoré zachytávajú masové demonštrácie v roku 1989 ako aj následnú revolúciu. Online výstavu prináša aj maďarský Archív otvorenej spoločnosti (OSA), jeden z najväčších svetových archívov Studenej vojny, Rádia Slobodná Európa, či samizdatu. V Poľsku pripravili k výročiu pádu komunizmu online výstavu „Pád Železnej opony gestami slobody a zmierenia“ zachytávajúcu roky 1945-1989.
„Považujeme za potrebné prejaviť vďačnosť tým, ktorí nám svojimi postojmi prinavrátili slobodu. Prostredníctvom online výstavy si chceme pripomenúť významné revolučné udalosti i „nenápadných hrdinov“ a verím, že aj v spolupráci s Kultúrnym inštitútom Google sa nám to podarí,“ hovorí František Neupauer z občianskeho združenia Nenápadní hrdinovia, riaditeľ Múzea zločinov a obetí komunizmu.