Malý ostrov v Zálive svätého Vavrinca sa stal slávnym začiatkom minulého storočia najmä vďaka knihám Lucy Maud Montgomeryovej. Keď nad tým tak rozmýšľam‚ Ostrov princa Eduarda je akoby stelesnením Anny.
Tunajšia červená zem má takmer farbu vlasov‚ ktoré nezabudnuteľnej hrdinke vyslúžili prezývku „mrkva“. Zeleň rozprestierajúca sa po celom ostrove akoby sa odrážala v jej očiach a dychtivo modré more objímajúce ostrov sú ako Annine vysnívané belasé šaty s nazberanými rukávmi.
Možno aj preto ho volajú „nežný ostrov“. Málokto však vie, že je rodiskom kanadskej konfederácie a domovom majáku, ktorý prvý zachytil signály z potápajúceho sa Titanicu.
FANTÁZIA A MAJÁKY. Návšteva PEI (skratka anglického názvu Prince Edward Island)‚ ako mu Kanaďania hovoria‚ je dokonalý spôsob dovolenkovania. Nielen v lete. Pri príchode na ostrov vás na brehu vítajú malé bielo-červené majáky, akoby poskladané z lega, sviežo zelená tráva a červenkasté útesy, do ktorých sa opierajú morské vlny poháňané vetrom.
Osviežujúcich 23 stupňov Celzia počas celého leta nie je žiadna rarita, a tak sa tu vlhkého dusna‚ ktoré opantáva v lete americký východ, nemusíte obávať. Čoraz viac turistov však tento romantický kraj vyhľadáva aj v ostatných ročných obdobiach.

Zdroj: Eva Spišáková
Medzi množstvom maličkých majákov sa svojou jedinečnosťou vyníma Cape Bear na juhovýchodnom cípe ostrova. Ako prvý v Kanade v roku 1912 zachytil núdzové signály z nešťastného parníka Titanic‚ čo umožnila jedna z prvých Marconiho bezdrôtových telegrafných staníc, ktorú tam sedem rokov predtým nainštalovali.