Záleží len na uhle pohľadu. Niekto si povie – čo už na plechovej škatuli s vystrčenými kolesami môže byť zaujímavé. Druhý bude nadšene tvrdiť, že žiaden iný tvar zasadený do divej prírody nepôsobí tak autenticky. Prikláňame sa k tomu druhému pohľadu a zároveň toto auto pasujeme za dôkaz tvrdenia, že v jednoduchosti je krása.
ODOLNÝ. „Pracovisko“ vodiča sa tvári konzervatívne a drsne. Až tak, že príplatková koža na sedadlách vyznieva akosi samoľúbo. Centrálna obrazovka multimediálneho systému zas akoby dorazila z budúcnosti. Pritom je natoľko vzdialená zornému poľu, že zboku je pod slnečnými lúčmi takmer nečitateľná. Keď zapneme predpisové stretávačky, lebo Wrangler denné svetlá nemá, ešte pohasne. Na druhej strane systém obsahuje pevný disk a kvalitnú reprosústavu so subwooferom na dne kufra. Vraj mu neuškodí ani voda.

Jeep WranglerZdroj: Jeep | Petit Press 2016
PROTIKLADY. Pod kapotou výrazne „krochká“ vznetový štvorvalec 2,8 l. Počuť ho aj v interiéri, čo však naturelu Wranglera celkom pristane. Päťstupňová automatická prevodovka už dnes vyzerá ako anachronizmus, ale pokiaľ neplánujete často jazdiť po diaľnici (pri rýchlosti 130 km/h motor dosahuje zbytočných 1 700 otáčok), plne vyhovuje.
Riadenie ide ľahko, čo je u terénneho vozidla výhoda. Ale okolo stredovej polohy má veľkú vôľu, čo s prižmúrením oka tolerujeme. Pomerne veľký polomer otáčania považujeme za nevýhodu a brzdy mu musíme vytknúť. Pedál sa hlboko zabára, vážnejší brzdný účinok sa dostavuje až v druhej polovici zdvihu. Donútiť ABS k činnosti na suchom asfalte si vyžaduje veľkú silu.

Jeep WranglerZdroj: Jeep | Petit Press 2016
NATVRDO. Na kvalitnom asfalte tvrdé pruženie neprekáža a terénne pneumatiky prekvapivo dobre filtrujú aj rozbité pasáže. Keď však zaprší, auto s poháňanou zadnou nápravou akoby jazdilo po mydle. A tak v zákrutách treba až nehorázne spomaliť.