Plynojemy, ktoré postavili v roku 1896, slúžili ako zásobáreň svietiplynu pre celé mesto. V roku 1975 po prechode na zemný plyn ich zatvorili a stali sa chráneným kultúrnym dedičstvom. Zahrali si ako kulisa vo filme o Jamesovi Bondovi s Timothym Daltonom, ale inak chátrali, až kým sa im Manfred Wehdorn, architekt zodpovedný za kultúrne pamiatky, rozhodol vdýchnuť nový život.
Nápadov bolo niekoľko. Hotel, veľká plaváreň alebo filmové štúdiá. Zvíťazilo zmiešané použitie v podobe bytov, kancelárskych priestorov a nákupno-kultúrneho centra. Pôvodná idea prerobiť silá na byty a nákupné centrum sa však vydarila len z polovice.

Kde sa nové opiera o staréZdroj: Buchwald | Petit Press 2016
S úlohou, ako do industriálnej stavby dostať svetlo a zútulniť ju na bývanie, sa popasovali architekti Jean Nouvel, Coop Himmelblau, M. Wehdorn a Wilhelm Holzbauer. Každý osobitým štýlom a úspešne. Po bytoch sa len tak zaprášilo. Zvonka sú stále všetky štyri plynojemy identické, len o druhý sa opiera takzvaný štít – budova s bytmi a kancelárskymi priestormi, ktorá symbolizuje, že nové sa opiera o staré.