Taxikári s koncesiami kdekade po svete sa vydali do boja proti Uberu a jemu podobným. Alternatívne taxislužby im ležia v žalúdku najmä preto, že ich šoféri nespĺňajú zákonom stanovené požiadavky. Ešte ich nikto nezrušil a aj oni si podľa potreby prispôsobujú podmienky. Zatiaľ sa len hromadia argumenty za a proti.
Ľudia, ktorí si vyskúšali jazdiť povedzme cez Uber a rozhodli sa venovať taxikárčeniu intenzívnejšie‚ pričom si vybavili všetky potrebné doklady‚ hovoria, že voziť ľudí na vlastných autách za menej peňazí je pre cestujúceho síce výhodné, ale pre majiteľa auta to môže byť v konečnom dôsledku zničujúce. Autá sa s vyšším množstvom jázd skôr opotrebúvajú a opravy nie sú lacný špás.
Licencovaní taxikári to majú lepšie zrátané, snažia sa nedostať do záhuby a tiež priniesť ústretové ceny. Alternatívne taxislužby prerazili nielen vďaka nižším cenám‚ ale aj kvôli prehľadným aplikáciám‚ ktoré najmä mladí technicky zdatní a mobilní zákazníci obľubujú.
HOPIN
Prvá „vážna“ taxi aplikácia sa na Slovensku zrodila ešte v roku 2012‚ hoci do ostrej prevádzky sa dostala až vo februári 2014. Slovenský projekt založil Martin Baran, ktorý mal v rodine taxikára a viacerým z nich dokonca prenajímal autá. Preto sa snažil priniesť niečo nové aj v tejto oblasti. Dal sa dokopy s ďalšími kľúčovými ľuďmi, ktorí sú v súčasnosti konateľmi v tejto spoločnosti. „Sú spokojní s tým, ako Hopin funguje.