Slávičie údolie‚ Bratislava
Pôvodne založený ako cintorín chudobných v roku 1912 sa zmenil na posledné miesto odpočinku prominentných slovenských politikov‚ umelcov‚ vedcov i športovcov. Okrem politika Alexandra Dubčeka tu boli pochovaní spisovatelia Margita Figuli a Ľudo Ondrejov‚ maliar Janko Alexy‚ herci Jozef Kroner a Mikuláš Huba‚ ale i slávny hokejový brankár Vladimír Dzurilla a krasokorčuliar Ondrej Nepela.
Cintorín pri Kozej bráne‚ Bratislava
Historický evanjelický cintorín si dodnes zachoval romantickú atmosféru. Od jeho založenia v roku 1783 až do posledného pohrebu v roku 1950 tu pochovali zhruba dvadsaťtisíc ľudí‚ medzi nimi skladateľa Jána Levoslava Bellu‚ režiséra Miloša Pietora či vynálezcu Jána Bahýľa‚ ktorému udelili patent na vrtuľník na benzínový pohon či balón so vzdušnou turbínou.
Historický cintorín‚ Dolný Kubín
Návšteva tohto unikátneho a krásneho miesta je prechádzkou cez niekoľko období slovenskej histórie i spomienkou na velikánov našej literatúry, ako sú Pavol Országh Hviezdoslav‚ Janko Matúška či Ladislav Nádaši-Jégé.
Mestské cintoríny‚ Banská Bystrica
Aj v meste pod Urpínom je pochovaných mnoho slovenských osobností. Evanjelický cintorín je miestom posledného odpočinku básnika Jána Bottu‚ spisovateľa Martina Rázusa i predstaviteľky ženského hnutia Terézie Vansovej. Na cintoríne v časti Radvaň je zas pochovaný básnik Andrej Sládkovič a náhrobný kameň maliara Dominika Skuteckého nájdete na banskobystrickom Židovskom cintoríne.
Národný cintorín, Martin
Bok po boku tu odpočívajú spisovateľ Martin Kukučín a básnik Vladimír Roy. Neďaleko nich stojí maliar Martin Benka s paletou v ruke, zvečnený v náhrobnej soche.