BRATISLAVA. Hoci sa minulý rok hovorilo, že lacné hypotéky čoskoro skončia, opak je pravdou.
V posledných týždňoch spustili niektoré banky nové akcie a snažia sa pritiahnuť ľudí na také úroky, aké nedávali ani počas vlaňajšieho hypotekárneho boomu .
Dôvodov môže byť viac – na jar sa väčšinou predáva najviac úverov a banky chcú získať čo najviac klientov.
Od marca navyše odštartujú nové pravidlá na požičiavanie peňazí a je to posledná možnosť, ako získať na hypotekárnom trhu väčší podiel.

Rozdiely zarážajú
Zatiaľ poslednou bankou, ktorá zosekala svoje úroky, je Prima banka. Od soboty 18. februára začala ponúkať jednotný úrok 1,2 percenta pri štvorročnej fixácii.
Takýto úrok v súčasnosti nemajú ostatné banky ani pri omnoho kratších fixáciách. Úrok je časovo obmedzený, ľudia ho môžu získať do konca mája.
Zlacňovala aj Slovenská sporiteľňa, od 13. februára zjednotila úroky pri jedno- a trojročnej fixácii, začínajú sa na 1,39 percentách. Banka nepovedala, či je úrok časovo obmedzený a dokedy s ním ľudia môžu rátať.