Zjednoduší nám technika život, alebo skôr skomplikuje?
Všetky technológie robia oboje. Niektoré vznikajú práve preto, aby nám život zjednodušovali: automat nám rozvrhne pracovné schôdzky a navigátor nás zavedie, kam chceme ísť.
Ale takto vôbec nebudeme poznať mesto, v ktorom iba pôjdeme podľa mapy. Je to teda dobré i zlé. Negatívne je aj to, že sme sledovaní webovými stránkami, ktoré navštevujeme, a čelíme veľkému problému s ochranou súkromia.
Čoskoro budú aj naše peniaze digitálne a bude to tak jednoduchšie, finančné transakcie budú lacnejšie, ale bude to mať následky. K negatívam technológií patria sledovanie, strata súkromia alebo samota.
Musíme sa snažiť, aby medzi technologickými a humánnymi fenoménmi bola zachovaná rovnováha a to je veľmi veľká výzva.
Existencia jednotlivých mien a finančných inštitúcií definuje dnes určitú štruktúru silnejších a slabších ekonomík. Čo sa stane, keď to všetko zanikne?

Finančné inštitúcie stratia úlohu sprostredkovateľa finančných transakcií – všetky tieto veci sa budú robiť cez online platformy. Počítače budú burzou, vlastne už aj sú. Banky budú musieť zmeniť biznis model, aby vytvárali nové hodnoty.
Do desiatich rokov budeme mať globálnu digitálnu menu, ktorú bude kontrolovať globálna únia, nie jednotlivé krajiny. Silné meny ako dolár a euro budú nahradené digitálnou menou.
Musíme sa dohodnúť na pravidlách. Keď to dokážeme, budeme mať z toho výhody. Spoločnosť sa však už nemôže ďalej vyvíjať iba s dôrazom na zisk, vývoj by mal mať tri ciele, ktorými sú profit, ľudia a planéta.