BRATISLAVA. Na Cintorínskej ulici v centre hlavného mesta majú konečnú dôležité autobusy a tiež tu stojí moderná Nemocnica sv. Michala.
Bulvár je však jedinečný ešte čímsi. Pokope tu sídli šesť lekární. Tri z toho v bezprostrednej blízkosti, zvyšok do päťdesiatich metrov.
Polovica z nich vznikla len v posledných troch rokoch.

Tento príklad dobre ilustruje lekárenský boom, ktorý Slovensko každoročne zažíva. Ku koncu vlaňajška bolo lekární vyše 2150.
Za sedem rokov pribudlo 660 lekární, teda v priemere takmer sto ročne. Na trhu silnejú najmä sieťové lekárne, ich fungovanie sa pritom odlišuje.
Najväčšou lekárenskou sieťou pritom nie je Dr. Max zo skupiny Penta.
Na Slovensku pôsobia v zásade dva typy lekárenských sietí, tradičné a virtuálne. Tradičná sieť má spoločný názov, logo či letáky, ale aj prevádzkovateľa a vlastníka.
Pri virtuálnych sieťach to tak nie je, síce používajú spoločný názov, ale majitelia jednotlivých prevádzok sa môžu líšiť. Najväčšou virtuálnou sieťou je Partner, ktorý má vyše štyristo pobočiek.
Významný hráč
Združenie lekární Partner vzniklo v roku 2009 a zastrešuje ho firma Phoenix Zdravotnícke zásobovanie. Je to typická virtuálna sieť.