Zosieťovať poskytovateľov istej služby celosvetovo a ponúkať lokálne riešenia. len tentoraz išlo o projektovanie inteligentných riešení pre mestá.
Ostrovy na rieke Váh v Trenčíne predstavujú oddychovú zónu so športoviskami, kúpaliskom, cyklotrasami i hotelmi. Tento charakter sa v súčasnosti mení výstavbou diaľnice.

Projekt mosta cez Váh, ktorý sa zrodil v dielni firmy Solved.fi na objednávku mesta Trenčín, na rozdiel od okolitej diaľničnej výstavby vracia na toto miesto zeleň.
„Spojili sme expertov, ktorí pre most v Trenčíne navrhli koncept Healing bridge (Liečiaci most). Má byť obrastený zeleňou, s múzeom cirkulárnej ekonomiky a bude sa na ňom dať cvičiť joga,“ opisuje spoluzakladateľ firmy Radoslav Mizera riešenie, ktoré predložili experti cez Solved (v preklade „vyriešené“).
Spájanie expertov
Okrem Slovenska má Solved klientov po celom svete – riešili odpadovú politiku v Petrohrade, vodnú elektráreň v Nepále, veternú v Odese či solárnu v Tanzánii. Nielen v obytných, ale aj v priemyselných štvrtiach je dôležité dbať na čisté riešenia a technológie.
Experti cez Solved takéto riešenia navrhovali pre čilské hlavné mesto Santiago, oceliarne vo fínskom Turku i čínsku papiereň. Pre lyžiarske strediskách v talianskom Trente a rakúskom Lechu navrhovali dopravné projekty šetrné k prírode, kde sa uvažuje o využití alternatívnej energie na pohon vlekov a zariadení na zasnežovanie.
Najviac, vyše 30 projektov, vypracovali vo Fínsku. Mestské kúpele Allas Sea Pool, už realizovaný projekt v Helsinkách, by mohol byť inšpiráciou aj pre Bratislavu. V marci tohto roka navštívil hlavné mesto zástupca developera Raoul Gruenstein a rokoval o možnosti podobného projektu v Bratislave.
Takéto portfólio maximalistických riešení z hľadiska súčasného výskumu a čistých technológií by nebol možný v žiadnom veľkom urbanistickom štúdiu. Jeho tajomstvo spočíva vo virtuálnej komunite expertov po celom svete.